Partilerin Oy Pusulasındaki Sırası Belli Oldu

seçim-oy-pusulası
30 Mart yerel seçimlerinde partilerin seçim pusulalarındaki yeri belli oldu.

Siyasi partilerin, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimde kullanılacak birleşik oy pusulasındaki yerleri kurayla belirlendi.

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) yeni taşındığı binasında yapılan kura çekimi, YSK Başkanı Sadi Güven, YSK üyeleri ve siyasi partilerin temsilcilerinin huzurunda yapıldı.

Kura çekiminde kullanılan iki küreden birine siyasi partilerin adları, diğerine de oy pusulasında yer alacakları sıra numaraları konuldu. YSK Başkanı Güven ve üyeler, siyasi partilerin adlarını çektikten sonra siyasi parti temsilcileri de oy pusulasındaki yerleri için kura çekti.

Oy pusulasında birinci sırada Hür Dava Partisi, son sırada ise MHP yer alacak. AK Parti 10, CHP 24 ve BDP ise 20. sırada olacak.

Siyasi partilerin oy pusulasındaki yerleri şöyle belirlendi: 1. sıra: Hür Dava Partisi 2. sıra: Demokratik Sol Parti 3. sıra: Alternatif Parti 4. sıra: Doğru Yol Partisi 5. sıra: Türk Parti 6. sıra: Halkın Kurtuluş Partisi 7. sıra: Türkiye Komünist Partisi 8. sıra: Genç Parti 9. sıra: Büyük Birlik Partisi 10. sıra: Adalet ve Kalkınma Partisi 11. sıra: Muhafazakar Yükseliş Parti 12. sıra: Yurt Partisi 13. sıra: Demokrat Parti 14. sıra: Emek Partisi 15. sıra: Özgürlük ve Dayanışma Partisi 16. sıra: Millet Partisi 17. sıra: Saadet Partisi 18. sıra: Hak ve Özgürlükler Partisi 19. sıra: Liberal Demokrat Parti 20. sıra: Barış ve Demokrasi Partisi 21. sıra: Bağımsız Türkiye Partisi 22. sıra: İşçi Partisi 23. sıra: Halkların Demokratik Partisi 24. sıra: Cumhuriyet Halk Partisi 25. sıra: Hak ve Eşitlik Partisi 26. sıra: Milliyetçi Hareket Partisi


Bu içerik 616 kez görüntülendi.
İlgili Terimler : , , , , , , , ,

Yorumlar

Aday Haberleri